Tanie rowery miejskie – czym się różnią od droższych

Tanie rowery miejskie Rower SenatorSprawdź czym się różnią tanie rowery miejskie od tych droższych i jak wybrać rower miejski dla siebie.

Rowery miejskie świetnie sprawdzają się do jazdy po chodnikach, ulicach i ścieżkach rowerowych w miastach, ale również można wybrać się nimi na wycieczkę rowerową po utwardzonych drogach pozamiejskich. Są uniwersalne, chętnie wybierane zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn.

Rowery miejskie można rozpoznać po kilku cechach charakterystycznych. Są to:

  • duże, najczęściej 28 calowe lub 26 calowe koła z płytkim bieżnikiem
  • wyprofilowana rama oraz kierownica, pozwalająca jechać w wyprostowanej pozycji
  • brak biegów lub 3 do 7 biegów (najczęściej w tylnej piaście)
  • rower posiada błotniki, bagażnik i oświetlenie
  • siodełko jest szersze i wygodne

Tanie rowery miejskie posiadają zwykle ramę stalową, z tego samego materiału zbudowana jest kierownica, wspornik siodła oraz większość pozostałych komponentów (np. korby).  Często nie mają biegów lub wyposażone są w tylną piastę z trzyma biegami. Droższe rowery miejskie mają ramy i części wykonane z aluminium, dzięki czemu są lżejsze. Mają trzy, siedem lub osiem biegów w tylnej piaście.

Wybierając rower miejski należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wielkość. Rozmiar kół (26 calowe lub 28 calowe) oraz rozmiar ramy ma znaczenie dla wygody rowerzysty. My polecamy dla osób do 165 cm wzrostu rowery z kołami 26 i średniej wielkości ramą, natomiast osobą powyżej 165 cm wzrostu proponujemy rowery z kołami 28 calowymi. Rowery z kołami 28″ są zwykle dłuższe, a ich geometria ramy pozwala przybrać wygodną sylwetkę osobie o wyższym wzroście.

Aby zobaczyć tanie rowery damskie odwiedź internetowy sklep rowerowy MEGASPORTING

Czytaj więcej:

Jaki rower wybrać dla siebie

Rowery damskie – co je wyróżnia

Rower damski w wiosennych barwach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *