Tanie rowery damskie w pastelowych kolorach HITEM

Tanie rowery miejskie

Rowery miejskie są wygodne, praktyczne, a przy tym pięknie się prezentują.

Tani rower miejski jest świetnym wyborem dla osób, które nie chcą nadwyrężać swojego budżetu, a jednocześnie w pełni korzystać z przyjemności, jaką daje jazda na rowerze.

W rowerach miejskich kluczową rolę gra pozycja rowerzysty na rowerze – ma być wyprostowana i wygodna. Dlatego rower miejski będzie miał wyprofilowaną ramę typu łabędź, która ma niski przekrok i ergonomiczny kształt. Drugim ważnym elementem gwarantującym wyprostowaną pozycję jest kształt kierownicy, która powinna być szeroka i w kształcie jaskółki, a także jej osadzenie na wysokim wsporniku.

Rower miejskie kolory

Kolejną ważną kwestią jest liczba biegów przy rowerze. Do wyboru są różne opcje:

 • rower bez biegów – to tradycyjne rozwiązanie, nadaje się na krótkie dystanse lub dla osób, które w ogóle nie lubią używać biegów. Prosta konstrukcja napędu jest łatwa i tania w serwisowaniu. Najlepiej, aby rower bez biegów był wyposażony w solidną tylna piastę (np. czeska piasta Velosteel).
 • rower z biegami w piaście – biegi zamknięte w piaście to bardzo wygodne rozwiązanie. Zmiana biegów ułatwia podjazdy pod wzniesienia czy przyśpiesza jazdę na płaskim terenie, a obsługa manetki jest banalnie prosta. Piasty (np. markowa Shimano Nexus) nie są tak narażone na uszkodzenia i zabrudzenia jak przerzutki zewnętrzne, dlatego rzadko się psują.
 • rower z 6-7 biegami w przerzutce tylnej – są tańsze niż piasty wielobiegowe i mają większą rozpiętość stosowania, ale wymagają fachowej regulacji. O przerzutki zewnętrzne należy dbać, ważny jest ich regularny serwis oraz dbanie, by nie uszkodziły się mechanicznie (np. podczas opierania roweru o coś).

W rowerach miejskich najczęściej stosuje się dwa rodzaje hamulców:

 • hamulec szczękowy – hamulce działające na zasadzie tarcia klocków hamulcowych o koło, staruje się nimi klamkami hamulcowymi umieszczonymi na kierownicy
 • hamulec nożny, inaczej torpedo lub „hamulec w pedałach” – takie rozwiązanie występuje tylko przy rowerach bez biegów lub z biegami w piaście, hamuje się poprzez zakręcenie pedałami do tyłu

W rowerach miejskich na kwestię wygody wpływa szereg elementów, ważne aby zwrócić uwagę na:

 • siodełko – najlepiej by było dość szerokie i miękkie
 • chwyty kierownicy – miejsca gdzie umieszczasz ręce kierując rowerem – ważne by były wygodne, wyprofilowane lub miękkie
 • osłona łańcucha – na rowerach miejskich często jeździmy w zwykłym, niesportowym stroju, dlatego osłona łańcucha przydaje się aby zabezpieczyć odzież przed pobrudzeniem
 • błotniki – niezbędne, gdy złapie nas deszcz
 • bagażnik – przydaje się do przewozu różnych rzeczy lub zamocowania fotelika dla dziecka
 • koszyk na kierownicę – idealny aby włożyć tam torebkę, lekkie zakupy czy bluzę
 • oświetlenie i odblaski – zapewnia nam widoczność i bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku
 • dzwonek – element nie tylko przydatny kiedy chcemy minąć pieszego, ale również niezbędny wg prawa, za jego brak można otrzymać mandat!

Tanie rowery miejskie w pięknych pastelowych kolorach możesz zakupić w internetowym sklepie rowerowym www.MEGASPORTING.pl lub osobiście w Śremie, ul. Wiosny Ludów 9.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *