Rowery młodzieżowe, czyli jak wybrać rower dla nastolatka

Nie jest łatwo wybrać rower dla nastolatka. Oczekiwania rodziców mogą często rozmijać się z oczekiwaniami nastoletniej pociechy. Młodzi rowerzyści chcą roweru w modnej stylistyce, wyposażonego w najnowsze modele części, z ciekawymi akcesoriami. Nastoletnie rowerzystki szukają jednośladu stylowego, w ciekawej kolorystyce i miejskimi dodatkami. Rodzice natomiast chcieliby, aby rower był wygodny i bezpieczny, a do tego nie rujnował ich kieszeni. Jak pogodzić wszystkie oczekiwania?

Przede wszystkim należy zastanowić się, gdzie nastolatek będzie wykorzystywał swój rower najczęściej: jako środek transportu do szkoły czy na weekendowe wycieczki? Do jazdy po uliczkach i chodnikach warto wybrać stabilny rower miejski,  z błotnikami, bagażnikiem lub koszykiem. Na wycieczkach rowerowych lepiej sprawdzi się rower turystyczny lub górski z większą ilością biegów i amortyzatorem.

Zwróć uwagę, żeby nastolatek nie kierował się tylko i wyłącznie wyglądem roweru, gdyż najmodniej prezentujący się rower bez biegów nie posłuży dobrze w sytuacji, gdy trasa przejazdu będzie prowadziła przez pagórki.

Na koniec pamiętaj o wyposażeniu roweru i rowerzysty w oświetlenie i odblaski, by zawsze był widoczny oraz o regularnym serwisowaniu sprzętu, aby pracował bez zarzutu.

Interesują Cię aktualne promocje na rowery młodzieżowe?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *