Rowerem po zdrowie

rowerem po zdrowieNa rowerach mogą jeździć wszyscy, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Jazda na rowerze niesie ze sobą realne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Ale co dokładnie dobrego robi dla naszego organizmu?

 

  • Układ krążenia funkcjonuje lepiej, szybciej oddychamy, płuca pracują lepiej, więcej krwi pompuje serce do żył. W efekcie znacznie zmniejszamy ryzyko chorób wieńcowych i układu krążenia, a także zawału czy ataku serca.
  • Zwiększamy odporność organizmu poprzez jego lepsze dotlenienie, jesteśmy mniej podatni na infekcje wywoływane drobnoustrojami czy wirusami.
  • Sylwetka staje się smuklejsza, spalamy tłuszcz, pracują wszystkie grupy mięśni (brzucha, bioder, nóg itd.). Ponadto obok jędrności ud i łydek wzmacniamy mięśnie kręgosłupa, a ryzyko pojawienia się żylaków znacznie spada.
  • Ruszając się na świeżym powietrzu zwiększamy produkcję endorfin – odpowiedzialnych za dobry humor i poczucie szczęścia hormonów, jesteśmy radośni i pozytywnie nastawieni do życia.

Zaczynając jeździć na rowerze należy pamiętać, tak jak w wypadku każdego innego ćwiczenia, aby stopniowo dozować sobie wysiłek i od razu nie porywać się na długie dystanse. Nie zapomnij o piciu wody. Jazda na rowerze jest na prawdę dla każdego, wystarczy spróbować!

1 thought on “Rowerem po zdrowie

  1. Prawda jakie to proste ?! Sama jeżdzę regularnie na rowerze od pewnego czasu i obecnie nie wyobrażam sobie życia bez tego. Jeśli to uzależnienie to przystaję na to 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *