Piękniejsza dzięki rowerowi

Jazda na rowerze działa bardzo dobrze na kondycję naszego organizmu. Ale czy wiesz, że poprawia też urodę?

Podczas wysiłku na świeżym powietrzu (w tym również jazdy na rowerze) dotlenia się nasz organizm, co ma zbawienny wpływ na skórę – staje się lepiej ukrwiona i bardziej promienna. Jeśli zastosujemy do tego raz w tygodniu peeling całego ciała (np. peeling własnej roboty z kawy mielonej i oliwy) to skóra odzyska piękną barwę i będzie widocznie gładsza.

Uwaga: jeżdżąc na rowerze należy dodatkowo zabezpieczać odsłoniętą skórę, zwłaszcza twarzy i dekoltu, która jest narażona na działanie czynników zewnętrznych. Przy słonecznej pogodzie zastosuj krem z filtrami ochronnymi UV, a przy dużym lub zimnym wietrze używaj bardziej tłustych kremów ochronnych.

Jeżdżąc na rowerze rzeźbimy sylwetkę, szczególnie takie partie ciała jak uda, łydki i pośladki. Już po pół godziny jazdy tłuszczyk z tych miejsc jest intensywnie spalany, a cellulit zmniejsza się. Ciało staje się smuklejsze, a jednocześnie wzmacnia się siła mięśni. Dodatkowo, podczas jazdy na rowerku pracują mięśnie klatki piersiowej, sprawiając że biust jest bardziej sprężysty.

Ostatnią rzeczą, która znacząco wpływa na urodę podczas pedałowania na rowerze jest… szczęście! A konkretnie hormony szczęścia, czyli endorfiny. Podczas jazdy wydzielanie endorfin z mózgu do krwi znacząco wzrasta, dzięki czemu czujesz się szczęśliwszy. Nie od dziś wiadomo, że człowiek uśmiechnięty, zrelaksowany i szczęśliwy jest bardziej atrakcyjny dla innych.

Podsumowując: Dziewczyny – wsiadamy na rowery! Panów również zapraszamy do przejażdżek, w końcu kobieta najpiękniej wygląda w oczach ukochanego mężczyzny 🙂

1 thought on “Piękniejsza dzięki rowerowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *