Niezapomniana wycieczka rowerowa

Piątkowe popołudnie, spoglądasz przez okno, niemal czujesz na skórze ciepło promieni słońca. Odliczasz godziny, przed Tobą wspaniały, pogodny weekend. Już teraz wiesz, że nie spędzisz go w domu. Wykorzystasz ten czas i wybierzesz się na pierwszą w tym roku wycieczkę rowerową!

Po zimie pewnie wyszedłeś nieco z wprawy, dlatego podpowiemy Tobie o czym musisz pomyśleć zanim wyruszysz w trasę i rozpoczniesz swoją przygodę rowerową.

Przede wszystkim – czy Twój rower jest odpowiednio przygotowany do trasy? Sprawdź, czy opony i dętki są w dobrym stanie, w razie potrzeby możesz je dopompować. Na tzw. flaku jazda nie będzie wygodna, a koła będą bardziej narażone na uszkodzenie. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą pompki do roweru. Poza tym upewnij się, że będziesz widoczny na drodze dla innych uczestników ruchu – działające oświetlenie i odblaski to niezbędnik odpowiedzialnego rowerzysty.

Kolejna rzecz, w którą warto się wyposażyć przed wyruszeniem na wycieczkę rowerową jest sakwa, do której schowasz drobiazgi takie jak klucze, dokumenty czy komórkę. Nie zapomnij też o butelce z wodą lub bidonie – umieszczone w specjalnym koszyczku, podczas jazdy rowerem będą niemal niezauważalne.

Aby zaplanować wycieczkę rowerową zajrzyj na portale regionalne, gdzie znajdziesz miejscowe trasy rowerowe i ścieżki rowerowe. Skorzystaj też z przewodników turystycznych w poszukiwaniu pomysłów na trasę wycieczki lub poradź się innych rowerzystów.

Należy dodać, że pierwsza wycieczka w sezonie nie powinna być zbyt forsowna – początkowo wybieraj krótsze dystanse, z czasem przebywane trasy mogą być dłuższe.

Mamy nadzieję, że tak przygotowany, przyjemnie i bezpiecznie spędzisz czas na szlaku rowerowym.

Pozdrowienia,
Zespół Megasporting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *