Jaki rower wybrać na prezent komunijny dla dziewczynki

„Poszukuję roweru komunijnego dla dziewczynki. Chciałabym, żeby był funkcjonalny i ładny oraz żeby chrześnica mogła używać go dłużej (nie chcę małego roweru „na teraz”). Co możecie mi polecić?” Małgosia K.

 

Pani Małgosiu,

Szukając roweru na komunię należy zwrócić uwagę na dwa wymiary roweru – rozmiar kół i rozmiar ramy. Koła mogą być w rozmiarze 24 cale (60 cm średnicy) lub 26 cali (65 cm średnicy). Jeśli wybieramy rower na kołach 24-calowych to należy liczyć się z tym, że dziecko dość szybko w niego wyrośnie. Natomiast rower na kołach 26-calowych, czyli w rozmiarze typowym dla rowerów dla dorosłych, musi posiadać odpowiednio niską ramę. Najlepsze ramy dla dziecka komunijnego to te w granicach 15-19 cali.

rower na komunię Rayon LunaJako prezent na komunię dla dziewczynki polecamy Pani rower Rayon Luna. Jego dwa podstawowe parametry – koła 26-calowe i damska rama o wielkości 17,5 cali są odpowiednie dla dzieci komunijnych. Przy siodełku max. obniżonym dziewczynka będzie mogła jeździć od razu, a gdy urośnie po prostu podniesie siodełko i kierownicę w górę. Rower Rayon Luna jest odpowiedni dla osób do 170 cm wzrostu, więc damka ta posłuży dziecku przez długi czas.

Do jej zalet należy tzw. kompletne wyposażenie – to znaczy, że rower Rayon Luna posiada pełne oświetlenie na prądnicę, błotniki i bagażnik. Dzięki bogatej kolorystyce na pewno uda się wybrać wymarzony rower na komunię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *