Jaki rower wybrać dla siebie? Najważniejsze wskazówki

Jaki rower wybraćTo podstawowe pytanie, które należy sobie zadać przed kupnem jednośladu.  Od tego, jaki rower kupimy i na jakim będziemy jeździć zależy nasze zdrowie, komfort i bezpieczeństwo. Przedstawiamy najistotniejsze wskazówki jaki rower wybrać:

 

  • Kupujmy rowery w sklepach stacjonarnych i internetowych, o których renomie świadczą opinie dotychczasowych klientów. W marketach i na bazarach nie uzyskamy fachowej pomocy przy wyborze, a kwestie serwisowe i reklamacyjne (czego nikomu nie życzymy) ciągną się w nieskończoność.
  • Jeśli pozwolą na to środki finansowe, kupmy rower nowy – nie zawiedzie nas nagle w trakcie eksploatacji, a nawet jeśli, to objęty jest gwarancją. Używanych rowerów nie skreślamy ale polecamy szczególną uwagę zwrócić na jego jakość, najlepiej z pomocą osoby, której rowerowe arkana nie są obce. Sprawdźmy także numer ramy aby nie okazało się, że używany rower, który kupujemy, nadal ma prawowitego właściciela!
  • Jeśli kupujemy pierwszy rower dla siebie nie przesadzajmy z kwotą i wyborem modelu wyspecjalizowanego. Najpierw musimy przygotować ciało i organizm zanim zdecydujemy się na super sprzęt wyczynowy.
  • W zależności w jakim środowisku będziemy się rowerem poruszać dobieramy odpowiedni rodzaj, czyli miasto – miejski, wyczynowa jazda – MTB, wycieczki rowerowe – trekking itd.
  • Rozmiar roweru dobieramy do wzrostu wagi i ogólnej budowy ciała. Zarówno za mały jak i za duży rower będzie sprawiał, że komfort jazdy będzie mały albo żaden. Nie ma sensu się męczyć.
  • Możemy dobrać sobie różne gadżety np. licznik do kolarzówki, koszyk do miejskiego retro itd. Obowiązkowe jest posiadanie kompletnego oświetlenia oraz dzwonka. Dobre zabezpieczenie nigdy nie zawadzi.

Korzystając z powyższych wskazówek łatwiej będzie podjąć decyzję jaki rower wybrać, by potem cieszyć się wspaniałymi chwilami spędzonymi na dwóch kółkach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *