Jaki rower wybrać dla siebie? Najważniejsze wskazówki

Jaki rower wybraćTo podstawowe pytanie, które należy sobie zadać przed kupnem jednośladu.  Od tego, jaki rower kupimy i na jakim będziemy jeździć zależy nasze zdrowie, komfort i bezpieczeństwo. Przedstawiamy najistotniejsze wskazówki jaki rower wybrać:

 

  • Kupujmy rowery w sklepach stacjonarnych i internetowych, o których renomie świadczą opinie dotychczasowych klientów. W marketach i na bazarach nie uzyskamy fachowej pomocy przy wyborze, a kwestie serwisowe i reklamacyjne (czego nikomu nie życzymy) ciągną się w nieskończoność.
  • Jeśli pozwolą na to środki finansowe, kupmy rower nowy – nie zawiedzie nas nagle w trakcie eksploatacji, a nawet jeśli, to objęty jest gwarancją. Używanych rowerów nie skreślamy ale polecamy szczególną uwagę zwrócić na jego jakość, najlepiej z pomocą osoby, której rowerowe arkana nie są obce. Sprawdźmy także numer ramy aby nie okazało się, że używany rower, który kupujemy, nadal ma prawowitego właściciela!
  • Jeśli kupujemy pierwszy rower dla siebie nie przesadzajmy z kwotą i wyborem modelu wyspecjalizowanego. Najpierw musimy przygotować ciało i organizm zanim zdecydujemy się na super sprzęt wyczynowy.
  • W zależności w jakim środowisku będziemy się rowerem poruszać dobieramy odpowiedni rodzaj, czyli miasto – miejski, wyczynowa jazda – MTB, wycieczki rowerowe – trekking itd.
  • Rozmiar roweru dobieramy do wzrostu wagi i ogólnej budowy ciała. Zarówno za mały jak i za duży rower będzie sprawiał, że komfort jazdy będzie mały albo żaden. Nie ma sensu się męczyć.
  • Możemy dobrać sobie różne gadżety np. licznik do kolarzówki, koszyk do miejskiego retro itd. Obowiązkowe jest posiadanie kompletnego oświetlenia oraz dzwonka. Dobre zabezpieczenie nigdy nie zawadzi.

Korzystając z powyższych wskazówek łatwiej będzie podjąć decyzję jaki rower wybrać, by potem cieszyć się wspaniałymi chwilami spędzonymi na dwóch kółkach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *