Czy tanie rowery są gorsze?

czy tanie rowery zawsze są gorsze?Rynek rowerowy jest obecnie bardzo zróżnicowany i proponuje produkty dla bardzo szerokiej rzeszy konsumentów. Nie każdy może pozwolić sobie na drogi, markowy rower w związku z czym szuka tańszego odpowiednika. Czy oznacza to że tanie rowery są gorsze?

Odpowiedź niekoniecznie jest twierdząca. Wszystko zależy od tego co, gdzie i dla kogo mamy zamiar kupić.

Kupując rower dla dziecka musimy pamiętać, że maluch rośnie, a zatem rower dziś dla niego odpowiedni już za rok lub dwa może być za mały. Wtedy okaże się, że drogi bicykl będzie bezużyteczny, a jego wartość w przypadku chęci sprzedaży drastycznie zmaleje. Dodatkowo dzieci po pierwszym okresie zachwytu przestają szanować swoje rowery, co wiąże się z nie najlepszym traktowaniem jednośladu.

Kupując rower dla osoby dorosłej warto kierować się nie tylko ceną, ale także jakością komponentów, gdyż zwykle taki rower ma posłużyć co najmniej kilka lat. Warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów są wykonane najważniejsze podzespoły (należy unikać np. plastikowych szczęk i dźwigni hamulcowych). Nie warto również kierować się tylko wyglądem roweru, ponieważ ozdobne elementy (np. modne wzorzyste osłony tylnego koła montowane przy rowerach miejskich dla pań) przysparzają czasem wiele problemów – wymiana dętki w tak „zabezpieczonym” kole nie jest łatwa i często kończy się wizytą u mechanika.

Dodatkowo należy pamiętać, że drogi rower jest wyposażony w kosztowne markowe komponenty (przerzutki, hamulce, opony itp.). W przypadku awarii któregokolwiek podzespołu musimy liczyć się zatem z wysokimi kosztami serwisowania i naprawy.

Obecnie nawet tanie rowery powszechnie dostępne na polskim rynku muszą spełniać normy bezpieczeństwa oraz jakości co powoduje , że różnica między nimi a tymi markowymi przedstawia się niejednokrotnie wyłącznie napisem na ramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *